MK PZKO BYSTRZYCA

W niedzielę 10 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszego koła. Tym razem nietradycyjnie, bo w Centrum Luterańskim w Bystrzycy, a to ze względu na przebiegający remont naszego Domu. Zebranie zaszczyciła swoją obecnością nowa konsul generalna RP w Ostrawie, p. Izabella Wołłejko-Chwastowicz i wójt naszej gminy, p. Roman Wróbel.

Pierwszą część naszego spotkania zdominował apel Budujemy nasz dom. Mariusz Wałach przedstawił to, co w tym momencie jest dla nas najważniejsze - remont naszego Domu i konieczność znalezienia wystarczających funduszy, by cały zaplanowany remont mógł zostać zrealizowany. I jak powiedział Mariusz Wałach - .... pojawił się sponsor, który zaoferował, że każdą kwotę wpłaconą fizycznie na cel remontu uzupełni podwójną wpłatą. Jeśli ktoś da sto koron, zostanie to pomnożone na trzysta koron. Jak ktoś wpłaci tysiąc – na koncie na remont pojawią się trzy tysiące – .....

>> Całe przemówienie Mariusza Wałacha dostępne jest na naszym profilu facebookowym - tutaj.

Po naładowanym emocjami apelu Mariusza Wałacha zebrani obejrzeli filmik, który oprócz propozycji włączenia się do zbiórki pieniędzy ma szersze znaczenie dla naszej polskiej społeczności - przedstawia bogate życie społeczne i dorobek bystrzyckich Polaków już od czasów austriackich . Zapraszam do obejrzenia!

Dalsza część zebrania obejmowała sprawozdanie z działalność poszczególnych klubów naszego koła i całokształt działalności za ubiegły rok w formie zdjęć i wspomnień. Po sprawozdaniu przebiegły wybory do zarządu i komisji rewizyjnej.

Podsumowując zebranie chcę podkreślić:

Nasza przyszłość jest w naszych rękach i to, czy wizja nowego , przestronnego i reprezentacyjnego Domu nas wszystkich stanie się rzeczywistością, zależy tylko od nas.Proszę rozważcie, zastanówcie się, czy chcielibyście pomóc i wesprzeć finansowo to wielkie przedsięwzięcie i naszą wspólną sprawę. Pieniądze można przekazywać na konto, poprzez wpisanie się na listę zbiórki pieniędzy lub anonimowo do skarbonki (jest tutaj, a potem będzie w Domu PZKO)

Bliżej na: https://glos.live/Wiadomosci/detail/W_Bystrzycy_pomnoza_dary/0
http://zwrot.cz/2019/03/twoj-tysiac-bedzie-trzema-tysiacami/
http://zwrot.cz/2019/03/w-bystrzycy-nie-tylko-remontem-zyja/

Zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/1vyiCwUzuFoTI1AP1aLE7ZxZikfy1epbg

190310 Zebranie Sprawozdawcze 096

© 2022 PZKO Bystrzyca - kontakt: bystrzyca.pzko@gmail.com