MK PZKO BYSTRZYCA

Jak co roku nasze koło miało stoisko – budę. W naszej ofercie było jelitko z kapustą, placki ze skwarkami i śmietaną, domowe kołacze, miodula , wódka, piwo i piwo niskoalkoholowe i inne.. Pogoda była piękna, w sobotę i niedzielę w Lasku Miejskim były tłumy i obsługa stoiska miała pełne ręce roboty. W przygotowaniach do Gorolskigo Święta brało udział mnóstwo ludzi, czy to w przygotowaniu drewnianej budy, czy w przygotowaniu jedzenia, upieczeniu kołaczy, obsłudze stoiska i w całej masie różnych drobnych spraw, których nie widać gołym okiem. Podziękowania przede wszystkim dla Lenki i Henia Lasotów, i Reni i Romana Mendroków za całą organizację i sprawne kierowanie przygotowaniami.

Nasz zespół taneczny Bystrzyca wystawił dowcipny wóz alegoryczny, i dając piękne występy w sobotę i niedzielę godnie reprezentował nasze koło. Dziękujemy!

© 2021 PZKO Bystrzyca - kontakt: bystrzyca.pzko@gmail.com